Jak czyścić klocki plastikowe

Jak czyścić klocki plastikowe

Koniecznie pozbądźmy się kurzu z klocków

Klocki plastikowe (z Bee) zdecydowanie się kurzą, gdy stoją na półce. Brudzą się od samej zabawy oraz budowania. Gdy kupujemy klocki używane, to czasem lepiej jest nie wiedzieć, czym są one dokładnie ubrudzone. Zresztą klocki używane najlepiej będzie umyć, gdy wyglądają na czyste. Nie wiadomo nigdy, co się będzie z nimi działo, zanim kupiliśmy je.

W jaki sposób dokładnie powinniśmy myć klocki plastikowe? Poniżej bardzo dobry i sprawdzony sposób, który to naszym zdaniem jest po prosty dla naszych klocków najbezpieczniejszy, o wiele bardziej skuteczny od innych, jak i jednocześnie bardzo proste do przeprowadzenia.

Przejdźmy do konkretów

Jeśli klocki plastikowe jeszcze nie są luzem, to jest to najlepszy moment, aby je rozłączyć. Przy okazji oddzielamy elementy na kupkę osobną z nadrukami, naklejkami, jak i szybki.

Resztę klocków należy wrzucić do miski, czy też do wiadra z ciepłą wodą. Do wody wlewamy nieco płynu do naczyń. Może to być płyn najzwyklejszy. Płyn do naczyń nie tylko odtłuszcza nasze klocki, ale także rozpuszcza sam w sobie brud. Zależnie od samego stopnia zabrudzenia, klocki moczymy od jednego do trzech dni, mieszając co jakiś czas. Po takim czasie 99 procent brudu rozmiękcza się i odpada sama w sobie.

Mycie klocków plastikowych przy użyciu płynu do naczyń ma także zaletę dodatkową. Jeśli mamy dzieci, to pewnie klocki wsadzają do buzi, a niektóre nawet gryzą. Gdy klocki są nie do końca idealnie wypłukane, to płyn do naczyń je troszkę odstrasza. Niebezpieczne w tym wypadku byłoby użycie żrącego płynu do mycia łazienki, czy też płyn do prania.

Następnie wszystkie klocki przerzucamy do durszlaka plastikowego. Jeśli były w stanie normalnym to po prosty przelewamy przez nieco całe wiaderko wody. W ten sposób mamy już pewność, że nie uciekną nam żadne elementy do odpływu zlewu. Przy klockach plastikowych mocno zabrudzonych warto klocki przerzucać pojedynczo i każdy dokładnie oglądając.

Daniel